Fotodepilacja (IPL + RF- fale radiowe)

Fotodepilacja polega na dostarczeniu do włosa (jego podskórnej części) oraz jego macierzy energii świetlnej o bardzo dużej koncentracji energi w przeliczeniu na powierzchnię, przez co osiągamy efekt wypalenia włosa pod skórą i uszkodzenia jego macierzy.

Czynnikami wspomagającymi jest jasna cera, ciemny kolor włosów, jednoczesne działanie FR w czasie zabiegu(prądów o wysokich częstotliwościach radiowych). Czynnikami osłabiającymi działanie zabiegu są ciemna cera, jasne lub rude włosy. Zabiegi fotoepilacji wykonywane są wysokoenergetycznymi źródłami światła takimi jak IPL, laser lub e-light (IPL ze wsparciem prądów wysokich częstotliwości). Istnieje szereg uwarunkowań zastosowania technologii i dlatego zabieg fotoepilacji w studioVenus.info jest wykonywany tylko po wstępnym wywiadzie, przeprowadzeniu próby świetlnej (minimun na jeden dzień przed zabiegiem) i ustaleniu sposobu przygotowania się do zabiegu. Niedostosowanie się do zaleceń grozi w pewnych przypadkach bardzo nieprzyjemnymi następstwami i dlatego nie należy lekceważyć rygorystycznych procedur. Wykonywanie zabiegu powinno być przeprowadzane jedynie przez kosmetyczki przeszkolone i certyfikowane do obsługi danego typu urządzeń. StudioVenus.info dysponuje nowoczesnym wysokoenergetycznym urządzeniem IPL typu e-light ze wspomożeniem bipolarnych prądów o częstotliwościach radiowych RF. W przypadku zainteresowania lub pytań bardzo proszę o bezpośredni kontakt,

LASER CZY IPL-RF?

Do fotodepilacji zdecydowanie lepiej nadaje się IPL. Laser jest niezastąpiony przy zabiegach chirurgicznych wymagających olbrzymiej koncentracji energii. Przy fotodepilacji natomiast potrzebujemy raczej równomiernego działania widmem o nieco szerszym niż laser spektrum. Laser jest bardzo dobrą technologią do usunięcia paru ciemnych włosów. IPL pozwala trwale i szybko usuwać owłosienie z dużych obszarów ciała. Musimy również pamiętać, że koncentracja światła na cm2 w laserze i w IPL jest poniżej 50W/ cm2. Jednak powierzchnia czynna głowicy IPL-a jest wielokrotnie większa od lasera. Zabieg jest przeprowadzany dużo szybciej a co za tym idzie komfort pacjenta również się podnosi. Nieoceniona jest pomoc fal radiowych RF które dogrzewają jasne czy też rude włoski. Zabiegi laserem są głównie przeznaczone do jasnej cery z ciemnymi włosami.



PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU, OGRANICZENIA PO ZABIEGU


Zabieg musi być poprzedzony próbą świetlną (min, na dzień przed zabiegiem)w celu wykluczenia uczulenia na światło. W czasie próby przekazywane są szczegółowe informacje o postępowaniu przed i po zabiegu. Na dwa tygodnie przed próbą i przed zabiegiem nie wolno stosować jakichkolwiek środków samoopalających. Przez okres 2-3 tygodnie przed zabiegiem nie wolno robić chemicznej depilacji.

Po zabiegu unikamy ekspozycji depilowanego miejsca na intensywne światło lub stosujemy kremy z wysokimi filtrami UV (>30). Po zabiegu nie wolno opalać się przez około dwa tygodnie. Skóra powinna być nawilżana preparatami nawilżającymi. Nie wolno wykonywać pilingu. Po zabiegu należy również przez okres 4-5 dni unikać czynników powodujących rozszerzanie naczyń krwionośnych (ćwiczenia fizyczne, sauna itp.)

UWAGA: Na dzień-dwa przed zabiegiem przeznaczone do fotodepilacji miejsce powinno być ogolone (nie chemicznie!).

Mity i fakty o usuwaniu owłosienia...w ostatnich latach brak włosów w wielu miejscach o których jeszcze jakiś czas temu w ogóle nie wspominano traktując je jako temat tabu, stał się standardem. Co parę lat pojawiają się nowe metody usuwania owłosienia. W proces rozwoju technologii usuwania owłosienia zaangażowane są już duże koncerny dysponujące najnowszymi osiągnięciami elektrotechnologii i medycyny. Aby dobrze zrozumieć proces depilacji musimy sobie jednak zdać sprawę, że wszystkie nasze włosy nie rosną na raz w ten sam sposób. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu, część natomiast „odpoczywa” lub szykuje się do spoczynku. Włos zaczyna powstawać w macierzy włosa i w fazie wzrostu macierz ma bezpośrednie połączenie z włosem. W fazie tej istnieje również bardzo dobra ciągłość pomiędzy włosem a macierzą. Wyrwanie włosa daje duże szanse na uszkodzenie macierzy. Również działanie metodami termicznymi na włos i macierz (poprzez ultradźwięki, RF czy światło) daje dużą szansę na trwałe zniszczenie macierzy włosa. W fazie spoczynku, niestety macierz funkcjonalnie i fizycznie zanika, usunięcie zatem włosa nie powoduje zniszczenia macierzy. Po przejściu w fazę wzrostu macierz prawdopodobnie zacznie działać jak gdyby „nic się nie stało”… Dodatkowo musimy pamiętać, że nawet „bardzo dobrze” zniszczona macierz włosa potrafi się czasami odrodzić, szczególnie w okresie zmian hormonalnych organizmu. Uważa się, że „ryzyko” odradzania się włosów wzrasta między 40-tym a 60-tym rokiem życia oraz przed dwudziestym rokiem życia. Widzimy więc, że zamiast mówić o skutecznym „usunięciu” owłosienia powinniśmy raczej mówić o skutecznym „usuwaniu” owłosienia ponieważ w pewnych warunkach jest to po prostu proces a nie jeden czy też parę zabiegów raz na całe życie. Nie możemy wierzyć, że nawet najlepszy laser usunie nam macierz włosa, której w danej chwili po prostu nie ma! Zabiegi depilacji powinny być powtarzane w czasie szczególnie w przypadku wzrostu działalności hormonalnej lub przy uwarunkowaniach genetycznych.