Fotoodmładzanie (IPL + RF- fale radiowe)
WSKAZANIA DO FOTOODMŁADZANIA
Rozszerzone naczynka - pojawiają się na twarzy i nogach, rzadziej na dekolcie. Występują pojedynczo lub tworzą skupiska. Są problemem osób poddających się działaniu słońca, solarium, pracujących na świeżym powietrzu, palących. Ważną rolę odgrywają predyspozycje lub choroby skóry.
Rumień na twarzy - cerze naczyniowej towarzyszy długotrwały rumień, uczucie pieczenia, swędzenia i rozgrzania pojawiające się pod wpływem czynników miejscowych oraz ogólnych. Skłonność do napadowego czerwienienia najczęściej występuje w okolicach policzków, nosa, brody pod wpływem emocji, zmian temperatury, promieniowania UV lub po spożyciu napojów alkoholowych.
Przebarwienia - przyczyny ich powstawania nie są do końca znane, mogą to być uwarunkowania genetyczne lub środowiskowe.
Zmarszczki - są efektem upływu czasu, przyczyną ich powstawania jest naturalny proces starzenia się skóry.
Wiotka skóra - pierwsze oznaki starzenia stają się widoczne na skórze czasami już po 20-tym roku życia. Zaczyna ona tracić swoją dotychczasową jędrność, staje się wiotka. Stopniowo następuje jej odwodnienie, silniej zaznaczają się zmarszczki mimiczne.
LASER CZY IPL-RF?
Do fotoodmładzania czy fotodepilacji zdecydowanie lepiej nadaje się IPL, jednak laser jest niezastąpiony przy zabiegach chirurgicznych wymagających olbrzymiej koncentracji energii. Przy wielu zabiegach potrzebujemy jednak równomiernego działania widmem światła o nieco szerszym niż laser spektrum. Laser jest bardzo dobrą technologią do usunięcia paru ciemnych włosów. IPL pozwala trwale i szybko usuwać owłosienie z dużych obszarów ciała.
Musimy również pamiętać, że koncentracja światła na cm2 w laserze i w IPL jest poniżej 50W/ cm2. Jednak powierzchnia czynna głowicy IPL-a jest wielokrotnie większa od lasera. Zabieg jest przeprowadzany dużo szybciej a co za tym idzie komfort pacjenta również się podnosi. Nieoceniona jest pomoc fal radiowych RF które dogrzewają jasne czy też rude włoski. Zabiegi laserem są głównie przeznaczone do jasnej cery z ciemnymi włosami.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU, OGRANICZENIA PO ZABIEGU
Zabieg musi być poprzedzony próbą świetlną (min, na dzień przed zabiegiem)w celu wykluczenia uczulenia na światło. W czasie próby przekazywane są szczegółowe informacje o postępowaniu przed i po zabiegu. Na dwa tygodnie przed próbą i przed zabiegiem nie wolno stosować jakichkolwiek środków samoopalających. Przez okres 2-3 tygodnie przed zabiegiem nie wolno robić chemicznej depilacji.
Po zabiegu unikamy ekspozycji depilowanego miejsca na intensywne światło lub stosujemy kremy z wysokimi filtrami UV (>30). Po zabiegu nie wolno opalać się przez około dwa tygodnie. Skóra powinna być nawilżana preparatami nawilżającymi. Nie wolno wykonywać pilingu. Po zabiegu należy również przez okres 4-5 dni unikać czynników powodujących rozszerzanie naczyń krwionośnych (ćwiczenia fizyczne, sauna itp.)
UWAGA: Na dzień-dwa przed zabiegiem przeznaczone do fotodepilacji miejsce powinno być ogolone (nie chemicznie!).
NA CZYM POLEGA FOTOODMŁADZANIE?Fotoodmładzanie to zabieg pozwalający pozwalający na odmładzenie skóry przy pomocy intensywnego światła. Używane do tego silne światło o odpowiedniej długości fali przenika przez skórę i pobudza komórki skóry właściwej do rozpoczęcia normalnego procesu regeneracji i leczenia oraz produkcji kolagenu. Dzięki zabiegowi dochodzi do skracania i przebudowywania włukien kolagenowych. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki. Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry ale również leczy ją. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy leczenia się skóry:zmiany naczyniowe, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne starcze.