Zabiegi dottore cosmeceutici

Profesjonalne zabiegi rossatore xpres na bazie adaptogennego CYTRYŃCA CHIŃSKIEGO

Podstawą innowacyjnego zabiegu dottore- rossatore xpress jest wykorzystanie adaptogennych właściwości cenionego w Chinach cytryńca chińskiego (łac. Schisandra chinensiss). Adaptogeny stosowane w kosmetyce to rośliny, które zwiększają odporność skóry i łagodzą szkodliwe bodźce fizyczne i chemiczne. Zabieg ten ze względu na efekty jest zalecany przede wszystkim dla skóry z problemami naczynkowymi i trądzikiem różowatym ponieważ silnie obniża nadreaktywność skóry (prowadzącą do powstawania rumienia) i działa przeciwzapalnie. Jednak ze względu na wizualne inne efekty takie jak silne poprawianie kolorytu skóry i odbudowa naruszonej bariery hydrolipidowej zabieg ten może być stosowany jako „koktajlowy” dla każdego rodzaju cery.
W przypadku osób ze skórą naczyniową, która łatwo ulega zaczerwienieniu głównym problemem jest nadmierna reaktywność pod wpływem przeżywanych emocji (strachu, złości, stresu), a także czynników atmosferycznych (słońca, mrozu, wiatru). Przy ekstremalnie niekorzystnych warunkach wewnętrznych i zewnętrznych naczynka pękają. Przeprowadzone w dottore badania aplikacyjne wykazały, że pierwsze efekty w postaci poprawy kolorytu skóry są widoczne już po pierwszym zabiegu rossatore xpress. Po całej serii składającej się z 4-5 zabiegów zaobserwowano znaczne zmniejszenie zaczerwienienia spowodowanego pojawiającą się w trakcie dnia nadreaktywnością skóry i koniecznością stosowania ciężkich i maskujących naczynka podkładów.

Elementy zabiegu rossatore xpress:
* rossatore peel: oczyszczająco- wzmacniający peeling z argininą i kwasem mlekowym
* rossatore serum: adaptogenne serum z liofilizowanym cytryńcem chińskim i niacynamidem
* rossatore mask: przeciwzapalna maska łącząca adaptogenne właściwości cytryńca chińskiego z przeciwbakteryjnym działaniem kwasy szikimowego i azeloglicyną
* rossatore cream blur effect: przeciwrumieniowy klrem łagodzący objawy neurogennego (wywołanego stresem) stanu zapalnego i zaczerwienienia skóry. Receptura oparta na cytryńcu chińskim, azeloglicynie i niacyniamidzie. Działanie składników aktywnych wsparte jest zastosowaną technologią rozpraszającą światło- blur.

Warto wiedzieć, że … , Cytryniec chiński o którym wspomina już chińska farmakopea z 250 r.p.n.e., w Chinach nazywany jest wu-wej-zi (czyt.: łułejzi) co oznacza owoc o pięciu smakach. Jego okrywa jest słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie i cierpkie, a proszek z nasion podczas przechowywania nabiera słonego smaku. Owoce cytryńca tworzące jasnoczerwone grona dojrzewają we wrześniu. Zawierają m.in. schisandrynę – substancję o właściwościach wzmacniających i tonizujących oraz pozytywnie wpływającą na układ nerwowy i wydolność fizyczną. Poza tym cytryniec chiński to także bogactwo innych elementów takich jak: witaminy E i C, żelazo, mangan, cynk, magnez i potas.