Fotodepilacja (IPL + RF- fale radiowe)

NA CZYM POLEGA ZASTOSOWANIE IPL DO WSPOMAGANIA LECZENIA TRĄDZIKU?

Początek trądziku to często pojawienie się zaskórników w skórze. Różnicuje się zaskórniki otwarte i zamknięte. Nieprofesjonalne wyciskanie może spowodować rozerwanie zamkniętego zaskórnika pod skórą. Zawartość wydostaje się do otaczających tkanek i stan zapalny rozszerza się. Celem zabiegu z wykorzystaniem IPL jest zwalczenie bakterii powodujących stan zapalny oraz zmniejszenie wielkości i wydajności gruczołów łojowych.

LASER CZY IPL-RF?

Do fotodepilacji czy też do zabiegów wspomagających leczenie trądziku zdecydowanie lepiej nadaje się IPL, jednak laser jest niezastąpiony przy zabiegach chirurgicznych wymagających olbrzymiej koncentracji energii. Przy wielu zabiegach potrzebujemy jednak równomiernego działania widmem światła o nieco szerszym niż laser spektrum. Laser jest bardzo dobrą technologią do usunięcia paru ciemnych włosów. IPL pozwala trwale i szybko usuwać owłosienie z dużych obszarów ciała. Musimy również pamiętać, że koncentracja światła na cm2 w laserze i w IPL jest poniżej 50W/ cm2. Jednak powierzchnia czynna głowicy IPL-a jest wielokrotnie większa od lasera. Zabieg jest przeprowadzany dużo szybciej a co za tym idzie komfort pacjenta również się podnosi. Nieoceniona jest pomoc fal radiowych RF które dogrzewają jasne czy też rude włoski. Zabiegi laserem są głównie przeznaczone do jasnej cery z ciemnymi włosami.PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU, OGRANICZENIA PO ZABIEGU


Zabieg musi być poprzedzony próbą świetlną (min, na dzień przed zabiegiem)w celu wykluczenia uczulenia na światło. W czasie próby przekazywane są szczegółowe informacje o postępowaniu przed i po zabiegu. Na dwa tygodnie przed próbą i przed zabiegiem nie wolno stosować jakichkolwiek środków samoopalających. Przez okres 2-3 tygodnie przed zabiegiem nie wolno robić chemicznej depilacji.

Po zabiegu unikamy ekspozycji naświetlanego miejsca na intensywne światło lub stosujemy kremy z wysokimi filtrami UV (>30). Po zabiegu nie wolno opalać się przez około dwa tygodnie. Skóra powinna być nawilżana preparatami nawilżającymi. Nie wolno wykonywać pilingu. Po zabiegu należy również przez okres 4-5 dni unikać czynników powodujących rozszerzanie naczyń krwionośnych (ćwiczenia fizyczne, sauna itp.)

UWAGA: Na dzień-dwa przed zabiegiem przeznaczone do zabiegu miejsce powinno być ogolone (nie chemicznie!).